Masterclasses 2025 – 2026

Masterclasses 2025 – 2026

Op zoek naar verdere verdieping van je kennis en vaardigheden?

De Masterclasses zijn een serie boeiende cursussen die raakvlakken hebben met de reguliere opleidingen van de Academie. De Masterclasses worden gegeven door specialisten in een bepaald vakgebied. Dat kunnen docenten van de Academie zelf zijn of experts die voor een specifiek onderwerp worden uitgenodigd. De Masterclasses zijn bedoeld om kennis en vaardigheden op te doen die je versterken in je verdere persoonlijke ontwikkeling en ondersteunen bij de professionele uitoefening en ontwikkeling van je beroep.

Ben je geïnteresseerd in de onderwerpen die aan bod komen? Meld je dan aan, je bent van harte welkom! Studenten en docenten van de Academie en leden van de Alumnivereniging van de Academie betalen een gereduceerd tarief.


Programma 2026


Begeleiden van rouw en (levend) verlies

Deze tweedaagse masterclass is bedoeld voor Geestelijk Begeleiders en Verzorgers, Verlies- en Rouwbegeleiders, studenten en alumni van de Academie voor Geesteswetenschappen, coaches en hulpverleners waaronder ook uitvaartbegeleiders en ritueelbegeleiders die werken met verlies- en zingevingsvragen.

Tijdens deze workshopdagen leer je over rouwverwerking bij zowel verwachte als onverwachte verliezen. Manu Keirse brengt verschillende facetten van rouw aan bod zoals culturele rouwuitingen, traumatische rouwverwerking en ook collectieve rouw en levend verlies.

Docent: prof. dr. Manu Keirse

Prijs: € 295 ,- (vrijgesteld van BTW)

Data: zaterdagen 10 en 17 januari 2026
Tijd: 10.30 – 15.00 uur
Locatie: Johannescentrum Utrecht

Accreditatie

PE-punten voor deze masterclass zijn aangevraagd bij de SKGV.

Meer informatie


Wil je meer weten over onze meerjarige opleidingen, overige scholing en andere activiteiten:
Schrijf je in op de nieuwsbrief om op de hoogte te blijven