Jacob Boehme en Liefde
In het seizoen 2025-2026 worden door de Academie voor Geesteswetenschappen inspiratieweekenden georganiseerd in het Klooster van Huissen die afzonderlijk zijn te volgen. Het weekend in mei vindt plaats op zaterdag 16 mei en zondag 17 mei 2026 en heeft als thema Jacob Boehme en Liefde.
Jacob Boehme (1575-1624) was een Duitse mysticus, theosoof en filosoof wiens geschriften diepgaande invloed hebben gehad op latere spirituele en filosofische stromingen. Zijn visie kenmerkt zich door een poging om de aard van de bron, de schepping, de liefde en het kwaad te begrijpen door middel van een innerlijke mystieke ervaring. Boehme geloofde dat de bron zowel een donker, ondoorgrondelijk principe als een openbarende, liefdevolle kant heeft, en dat zingeving ontstaat uit een dynamisch proces van conflict en verzoening in onszelf. Hij benadrukte daarbij de rol van de mens in dit kosmische drama, waarbij wij door zelfkennis en overgave kunnen bijdragen aan liefde en harmonie.
Tijdens het Inspiratieweekend zullen we ons verdiepen in de mystieke tekst van Jacob Boehme: Over het Bovenzinnelijke Leven, een dialoog tussen de meester en de leerling over ontwaken voor de Goddelijke Liefde door de beoefening van loslaten en overgave.
De leerling sprak tot de Meester: Hoe kan ik tot het bovenzinnelijke leven komen, opdat ik God zal zien en Hem zal horen spreken?
Meester: indien jij je één ogenblik kan verheffen in het gebied waar geen schepsel woont, hoor je wat God spreekt.
We zullen de mystieke tekst lezen, erover mediteren, ermee worstelen, er creatief mee omgaan en samen uitwisselen om zodoende de tekst levend te maken. Hierbij ontvouwt zich een spirituele levenskunst om te proberen de ervaringsinzichten in ons dagelijkse leven vorm te geven en evenwicht, heelheid en liefde tot expressie te brengen.
Onder begeleiding van Kees Voorhoeve en Robert te Pas
Minimum aantal deelnemers: 15
Maximum aantal deelnemers: 18
Annuleren kan t/m 5 april. Op maandag 6 april besluiten wij op basis van het aantal deelnemers of het weekend doorgang vindt. Vanaf deze datum is er bij annulering van je deelname geen restitutie meer mogelijk.
| Programma:
Qigong, Yoga en Meditatie Creatieve werkvormen Mystieke Dialoog en Tekststudie |
Locatie:
St. Dominicanenklooster Huissen Stadsdam 1, 6851 AH Huissen |
| Kosten:
€ 350,- per weekend. Inclusief overnachting [eenpersoonskamer], ontbijt, lunch [2 keer] en avondeten. |
Meer info via Kees Voorhoeve:
|

